Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

Každému rozumně myslícímu člověku hlavně dojde, že je totální kravina odjíždět do zahraničí, když pomineme všechny ostatní důvody (smysl uzavíraní hranic a omezení pohybu osob zjevně některým absolutně nedochází), tak už jen s ohledem na kvalitu, dostupnost a úhradu zdravotní péče v případě, že se nakazí a pak toho, že návraty těchto chytráku budeme platit my všichni, až budou někde brečet, že chtějí zpět do ČR a nebude to možné.

0 Citovat

Corona z medicinskeho hladiska:

https://link.springer.com/articl...20-00674-3

A presne ako tu uz niekto zverejnil ten clanok z Le Figaro, protizapalove lieky (ibuprofen, kortizon) mozu negativne ovplyvnit priebeh choroby.

U pacientov s coronou moze byt znizena hladina leukocytov, preto sa odporuca na znizenie teploty paracetamol (ak treba).



0 Citovat

eremi napsal(a):

Každému rozumně myslícímu člověku hlavně dojde, že je totální kravina odjíždět do zahraničí, když pomineme všechny ostatní důvody (smysl uzavíraní hranic a omezení pohybu osob zjevně některým absolutně nedochází), tak už jen s ohledem na kvalitu, dostupnost a úhradu zdravotní péče v případě, že se nakazí a pak toho, že návraty těchto chytráku budeme platit my všichni, až budou někde brečet, že chtějí zpět do ČR a nebude to možné.


Tak to by nejspíš pochopil i šimpanz...
0 Citovat

Tady máme okolo 100 šimpanzů...


Zhruba 50 Čechů je v preventivní karanténě kvůli koronaviru v hotelu v Egyptě. Jde o turisty. Dalších asi 50 je na cestě zpět, na návratu pracuje MZV.


0 Citovat

Lidi neblázněte. Neříkám že je to sranda ale v Africe řádí mnohem horší nemoci a každý na Afričany zvysoka kašle. Co třeba taková malárie. Miliony obětí každý rok...

0 Citovat

To Eremi : opravdu si myslíš, že zdravotní péče v ČR je nějaká nadprůměrná? Já mám totiž naprosto opačnou zkušenost. 

0 Citovat

To Peter Hanzlik: záleží s čím srovnáváš :-)

0 Citovat

Peter Hanzlik napsal(a):

To Eremi : opravdu si myslíš, že zdravotní péče v ČR je nějaká nadprůměrná? Já mám totiž naprosto opačnou zkušenost. 


A z jedné zkušenosti usuzujete na celek?
0 Citovat

Je jednoznačně nadprůměrná a nic na tom nezmění ani konkrétní opačné zážitky nás všech, musíš to brát jako celek, kolik platíš a co za to dostaneš a porovnej to s vyspělými státy jinde ve světě. Ano, nemocnice jsou u nás často hrozný, pokoje vypadají hnusně, hodně lékařů má špatný přístup k pacientům a našlo by se toho ještě mnoho, ale trvám na tom, že naše zdravotnictví je v poměru cena výkon jedno z nejlepších na světě a i ten poslední alkoholik z ulice dostane hodně kvalitní péči.


P.S. Ve zdravotnictví se obchodně pohybuji od roku 1993, byl jsem na operačních sálech a v nemocnicích od USA přes Polsko až po JIhoafrickou republiku.

0 Citovat

Peter Hanzlik napsal(a):

To Eremi : opravdu si myslíš, že zdravotní péče v ČR je nějaká nadprůměrná? Já mám totiž naprosto opačnou zkušenost. 

Ne to si nemyslím,to vím,že zdravotní péče je v CR na špičkové úrovni a to ta placená ze zdravotního pojištění, respektive verejna, dostupná všem. Doporučuju se podívat třeba na Švýcarsko,mají sice mraky soukromých luxusních klinik,které ale nemají třeba dostatek plicních ventilátoru a do kterých se nedostanou všichni a stačí se podívat na aktuální čísla ze Švýcarska.

0 Citovat

No, nevím. V ČR jsem žil rok a půl a mám pouze jednu, velmi negativní zkušenost. Třeba je to opravdu výjimka, nicméně - potřeboval jsem operaci. Pracoval jsem tehdy v Praze a když mi řekli, jak dlouho budu na zákrok čekat, nechal jsem si operaci udělat v zahraničí a za svoje. 

0 Citovat

Co třeba USA? Když nemáš pojištění tak se buď zadluziš jako blázen nebo chcípneš...

0 Citovat

Jaroslav napsal(a):

Co třeba USA? Když nemáš pojištění tak se buď zadluziš jako blázen nebo chcípneš...


Obamacare už byla zrušená?
0 Citovat

Screenshot dealu od konkurence. Itoška od 14. dubna... Doplním k tomu jen video z YT: https://www.youtube.com/watch?v=6JPJ1BUa5g4


kaskader.png

0 Citovat

eremi napsal(a):

baca12: osobně si myslím,že to,co předvádís není úplně zodpovědný,proč myslíš,že všude zavírají hranice? Právě proto,aby se to přestalo díky cestování šířit. A to že už teď plánuješ porušit karanténu,pokud by to šlo,to jen dokresluje.


Mám taký dojem, že baca12 plánuje cestovať po ostrove, a nie byť niekde na izbe zatvorený.

V tejto situácii to asi nie je úplne dobrý prístup.

Už mu len držím palce aby ho pri pokuse opustiť o týždeň ostrov natvrdo nezavreli.

0 Citovat

@Navaja

Nesmis všemu věřit co kdo píše. 

0 Citovat

Spíš jen nechápete, že je někdo schopen popisovat krásy okolí, přestože je sám v průšvihu. Je snad povinné hned skákat z mostu? Zkuste přijmout fakt, že lidi jsou různí a nemyslí všichni stejně.

0 Citovat

Pojďme změnit trochu tón. Anketa - kdy se uvolní cestovatelské restrikce a bude možné po Evropě cestovat? Můj tip - začátek letošních prázdnin.

0 Citovat

Navaja napsal(a):

Jestli si to přečte někdo tam venku je, užíváte si i ted cestování?

Tak já jsem aktuálně v Portugalsku (Faro) včera jsem ujel ze Španělska a cestování se snažím užívat,tady to ještě není tak hrozné i většina restaurací/kaváren měla včera navečer otevřeno.

Ono venku to vypadá jako vždy normálně a když nekouknete na  net ani nevíte,že se něco děje (to tedy mluvím o Portugalsku včera Sevilla bylo mrtvé město) ..

Horší to bude jestli zruší středeční odlet do Prahy z Fara co jsem si nově zakoupil za zrušený Madrid-Praha ..

0 Citovat

Můj tip - letos se uvolní jen pár hranic, zůstane doporučení necestovat a vir se bude vracet ve vlnách. Jen ti co zůstanou uzavření světu budou mít pod kontrolou šíření. Úplné uvolnění do starých kolejí nejmíň za rok nebo po vytvoření vakcíny.

Rád se budu mýlit :) 

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

Pojďme změnit trochu tón. Anketa - kdy se uvolní cestovatelské restrikce a bude možné po Evropě cestovat? Můj tip - začátek letošních prázdnin.

Myslím, že na Rhodos začátkem září neodletíme, můj tip je, že se to začne vracet do normálu někdy později k podzimu a pak může přijít druhá vlna viru, nebo krachy dopravců, nebo obojí. Ale rád se budu mýlit...

0 Citovat

Obávám se, že koronavirus tu s námi bude už na pořád jako tropická choroba. Už se dostal do Afriky, Jižní Ameriky a jižní Asie. Jakmile se tam dostane do slumů, už se ho nikdy nezbavíme. V jednotlivých zemích se opatření uvolní, jakmile se přestane lavinově šířit. Otázka je, jestli v ČR to bude možné, protože u půlky případů hygienici netuší původce. Poté ale stejně budou zůstávat uzavřené hranice. Příchod do země bude možné jen s 14 denní karanténou. Jakmile totiž do země, kde byl koronavirus vymýcen přijde někdo nový nakažený, začne vše nanovo (viz Vietnam).

Situace se srovná až s vakcínou nebo účinným lékem. V rozvojových zemí, ale nikdy neproočkují ani většinu populace. Vakcína bude drahá a ty státy ani neví, kdo vše v těch slumech žije.

0 Citovat

Kolikrát z Tebe vypadne i něco rozumného...:-)

0 Citovat

A pokud se situace neuklidní před nástupem léta, na podzim dorazí s novou silou...

0 Citovat

Tady to už není o koronaviru a jeho vážnosti, ale o egu.

0